Poděkování záchranářům 27.7.2020

Vladimír Novotný: Vážím si práce každého záchranáře

"Několik uplynulých měsíců prověřilo připravenost krajských nemocnic i Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina zvládnout epidemii COVID-19. Velmi oceňuji, že ministerstvo zdravotnictví respektive stát na pracovníky v první linii nezapomněly a našly ve státním rozpočtu přes miliardu korun na mimořádné odměny. Pro Kraj Vysočina bylo vyčleněno celkem 57 milionů korun," sdělil náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný. Ministerstvo poslalo peníze pro záchranáře na Vysočině už v průběhu června a částky se do výplat promítly hned v červencovém výplatním termínu. "Odměny byly vyplaceny všem zdravotnickým pracovníkům bez rozdílu místa jejich působení, celkem šlo přibližně o 360 zaměstnanců," přiblížila ředitelka krajské záchranky Vladislava Filová.
 
 
 

Krajští záchranáři dostali v souhrnu 34,7 milionu korun, 12,5 milionu činily odvody a zbylých 10 milionů korun bude odvedeno zpět do státního rozpočtu. Vedle peněz na mimořádné odměny pro zdravotnické pracovníky za zvládnutí epidemie koronaviru bude už zítra krajská rada schvalovat přijetí dalších 1,7 milionů korun z Ministerstva zdravotnictví na kompenzaci nákladů spojených s provozem odběrových týmů v období březen-květen 2020. "Je jasné, že účelová neinvestiční dotace určitě nepokryje všechny dosud vynaložené náklady na provoz mobilních odběrových týmů, v tuto chvíli už hradíme jejich fungování plně z krajských peněz," dodal Vladimír Novotný. Od 6. března provedla krajská záchranka na Vysočině více než 1 100 odběrů a standardně je v provozu jedna odběrová sanitka vyjíždějící z Jihlavy. V případě, že je nutné provést více odběrů v jeden den, je zdravotnická záchranná služba připravena operativně sestavit další tým.

 

"Velice si vážím práce a osobního nasazení každého jednotlivého zaměstnance záchranné služby. Pracují už několik měsíců v nestandardních podmínkách, a přesto vzájemná spolupráce funguje bez problémů. Směřuji k Zdravotnické záchranné službě Kraje Vysočina velké poděkování," uzavřel náměstek Novotný.

 

 

  • tisk@kr-vysocina.cz  

Odběr novinek:

Automatické rozesílání novinek na Vaši e-mailovou adresu:

Novinky:

Nepoteče voda

Nepoteče voda Z důvodu opravy poruchy na vodovodním řadu bude v…

Omezení v prodejně Jednoty

Omezení v prodejně Jednoty V pondělí 31. května bude místní prodejna Jednoty…

Pozvánka - Flora Olomouc

Pozvánka - Flora Olomouc Výstaviště Flora Olomouc zve všechny zájemce na dvě…

Prodej uhlí - Firma Havelka…

Prodej uhlí - Firma Havelka Plus a.s. Firma Havelka uhelné sklady oznamuje, že probíhá…

Rybářský lístek

Rybářský lístek Zájemci o rekreační rybaření si mohou na obecním…

Info:


Úřední hodiny: 

Středa 17,30 -  19,00 hod

Kontakt:

778 770 639
starosta@martinice.eu

 

Fond Vysočiny

 


© 2016 | obec Martinice | Autograph | redakční systém Admin Pro | SPRÁVA WEBU

Dnes je 12. června 2021
Svátek má Antonie