Martinický zájezd 27.9.2017

Obec Martinice uspořádala v sobotu 16. září první poznávací zájezd, který byl určen převážně pro seniory, ale zúčastnili se jej i spoluobčané mladší šedesáti let.

Krátce před půl sedmou ráno jsme tedy s dobrou náladou vyrazili na cestu. Role průvodkyně se ujala paní Mgr. Marie Pokorná, která podobných zájezdů již absolvovala nepočítaně. Naše první zastávka byla v obci Číhošť, kde jsme nejprve navštívili geografický střed České republiky. Poté jsme se odebrali do místního kostela, kde se v roce 1949 odehrál tzv. Číhošťský zázrak, který státní bezpečnost zneužila k propagaci, a její pracovníci zavraždili tamějšího faráře Josefa Toufara. Současný duchovní nás přivítal v malém kostelíku, ve kterém se zázrak odehrál. Krátce nás seznámil s tímto velice silným příběhem a prohlédli jsme si také tematickou výstavu na místní faře, která je věnována páteru Josefu Toufarovi. Následoval přejezd na zámek Český Šternberk a prohlídka této majestátní památky, kterou obývá hrabě Zdeněk Šternberk se svojí ženou. Seznámit se s životem na zámku v době dnešní, ale také v dobách minulých, bylo velice zajímavé a také překvapivé. Naší třetí zastávkou byla Sázava, kde jsme se nejdříve naobědvali v restauraci "U Libora", kterou můžeme všem vřele doporučit. Po vynikajícím obědě jsme si prohlédli Sázavský klášter, s jehož historií nás seznámil místní pan farář, který nás velice mile přivítal. Další zastávkou byla prohlídka místní sklářské huti, kde jsme mohli vidět nejen velkou expozici skla, ale také přímo sklářskou výrobu a rozpálenou pec. Poslední zastávkou byla cukrárna ve Vlašimi, kde jsme doplnili energii na zpáteční cestu. 

     Martinický zájezd byl tedy doslova nabitý zajímavostmi a tomu odpovídají také naše zážitky z celého dne. Počasí nám až na pár dešťových kapek celkem přálo a už teď se můžeme těšit na další akci, která se bude v Martinicích konat. Pro seniory to bude setkání s VESELOU TROJKOU, které se uskuteční v sobotu 4. listopadu.

Michal Drápela
starosta obce

 

Martinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezdMartinický zájezd

 

Odběr novinek:

Automatické rozesílání novinek na Vaši e-mailovou adresu:

Novinky:

Kácení máje

Kácení máje Sbor dobrovolných hasičů Martinice a obec Martinice,…

Řemeslná výstava ve Vídni

Řemeslná výstava ve Vídni V neděli 26. května jste srdečně zváni do sousední…

Soutěž o cenu Stavba roku Kraje…

Soutěž o cenu Stavba roku Kraje Vysočina 2018 Vážení spoluobčané, objekt hasičské zbrojnice a…

Kontejner na objemný odpad

Kontejner na objemný odpad Vedle autobusové zastávky byl přistaven kontejner na…

Změna odborného lesního…

Změna odborného lesního hospodáře Od 1. května 2019 došlo ke změně odborného lesního hospodáře pro…

Info:


Úřední hodiny: 

Středa 18,30 -  20,00 hod

Kontakt:

778 770 639
starosta@martinice.eu

 

Fond Vysočiny

 


© 2016 | obec Martinice | Autograph | redakční systém Admin Pro | SPRÁVA WEBU

Dnes je 27. května 2019
Svátek má Valdemar